National Taiwan University


National Taiwan University (chin. Taida) – najlepsza uczelnia Tajwanu, jedna z najlepszych w Azji, corocznie obecna w rankingach TOP100 World (Nauki komputerowe i biznes na 20. miejscu). Za każdym razem gdy ktoś w Azji pyta gdzie studiuję na hasło Taida wyciąga wizytówkę i zaraz chce się zakolegować.
Kampus jest potężny, zamknięty dla ruchu samochodowego, główny ma 107 hektarów (!!), łącznie z pozostałymi ok 340 ha. Znajdują się tu wszystkie wydziały, potężna biblioteka, centrum sportowe – dziesiątki kortów tenisowych wszystkich nawierzchni, koszykówki, kosza, badmingtona, boisko do baseballa, otwarty stadion, kilka basenów wewnątrz i zewnątrz, golfowy driving range i wreszcie zakryte centrum sportowe wielkości naszego stadionu narodowego. Poza tym sala koncertowa większa niż nasza filharmonia narodowa, potężny chór i orkiestra. Ponadto dziesiądki food court’ów, stawy, ogrody botaniczne, achh, wszystko powyższe to tylko fragment. Jedyną opcją przemieszczania się jest rower ale o tym później
I tu przechodzimy do głównej atrakcji: kluby uczelniane. Jest ich około 250! Do wyboru, koloru- kluby golfa, star warsów, LOTR, oglądania ptaków, muzyczne medytacji, robienia herbaty, Jezusa, gejowski, (co ciekawe te 2 ostatnie bezpośrednio ze sobą na targach sąsiadowały :D ), naukowych, sportowych, wycieczkowych itd itd. Wszystkie w pełni profesjonalne i z instruktorami/przewodnikami.

Kolejna sprawa: zajęcia.
Niezwykle wymagające, na większości sprawdzana jest obecność, sporo case’ów, zadań domowych, wymagana jest aktywność. Każdy profesor ma pomocników, którzy odwalają całą papierkową robotę za niego, zapisują kto był aktywny na zajęciach, przesyłają materiały do bazy online itp.
I nareszcie! Profesorowie to prawdziwe autorytety! Dotychczas w Polsce sprawa wyglądała tak, że wykładowca podkreśla jakim jest cudownym businesmanem, po czym wyjeżdża spod uczelni Fiatem Uno. Tutaj są to praktycy – prezesi wielkich banków, korporacji itp. Światowi ludzie. Jeden przylatuje specjalnie na zajęcia z Hong Kongu gdzie jest odpowiedzialny za giełdę, inny jest współzałożycielem skype’a, kolejny zarządza firmami w Londynie, Waszyngtonie, Mediolanie i Tajpej naraz, a z wszystkimi normalne a wręcz mile widziane jest umówienie na kawę i podyskutowanie o poglądach z czego już skorzystałem :) Naturalnie daje to olbrzymie możliwości, założenia własnego biznesu pod okiem i z pomocą profesora lub też odbycie stażu w jego firmie itp.
Czaaaad!
Od Nowej Zelandii po USA, czyli wszyscy zagraniczni studenci z wydziału
Royal  Palm Boulevard – na końcu biblioteka
Centrum sportowe
Targi klubów uczelnianych
Staw – w tle budynku uczelniane
Główny wjazd do Taidy
Sala do live traidingu
Dwupiętrowy driving range
Ogród botaniczny z turystami w weekend
Te znaczki to właśnie “Taida”
Food court

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
en_GB